WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Twitter Otomatik DM Botu

0 Yorum   264 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

NEDIR

DM Araçları, Twitter’da direkt mesajlara otomatik cevap ayarlayabileceğiniz ve yeni gelen takipçilerinize otomatik olarak direkt mesaj gönderebileceğiniz bir masaüstü uygulamasıdır.

NASIL ÇALIŞIR

Direkt mesajlar için ayarladığınız anahtarlara göre otomatik cevap gönderir. Yeni takipçiler için belirleyeceğiniz mesajlardan biri rastgele olarak gönderilir.

Uygulamanın ilgili kısmında gelen mesajın ilk kelimesi ya da tamamına göre verilecek cevabı ayarlarsınız. Örneğin banka hesap bilgileri anahtarı ile bir otomatik cevap ayarladığımızı varsayalım. Bir takipçi banka hesap bilgileri yazdığında aşağıda görüldüğü şekilde mesajı otomatik olarak gönderilecektir.

dm-test.png?w=592

Yeni takipçiler geldiğinde onları karşılamak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar kısmından bu özelliği aktif edip Cevaplar bölümünden rastgele gönderilecek mesajları satır başına bir mesaj olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
komutlar.png?w=592

ÖZELLIKLER

DM Araçları’nın iki ana özelliği hazır cevaplar ve yeni takipçilere otomatik mesaj gönderme. DM Araçları henüz yolun başında ve geliştirilmeye devam edeceği için ilerleyen zamanlarda daha başka özellikler beklenebilir.

PARAMETRELER

{ad} parametresini mesaj içinde kullanırsanız mesaj gönderilirken ilgili kişinin ismini yazacaktır.

Örnek: Takibin için teşekkür ederim {ad} şeklinde bir mesaj ayarlarsınız ismi Burak G. olan biri sizi takip ettiğinde Takibin için teşekkür ederim Burak G. mesajı gönderilecektir.

GEREKSINIMLER

DM Araçları’nı kullanabilmek için aşağıdaki gereksinimler sağlanmalıdır.

Uygulama Gereksinimleri
  1. Windows 7/8/10 işletim sistemi yüklü bir bilgisayar

  2. dotNet Framework 4.5 yüklü bir Windows işletim sistemi
Hesap Gereksinimleri
  1. DM Araçları için oluşturacağınız Twitter uygulamasının ConsumerKey, ConsumerSecret, AccessToken, AccessTokenSecret değerleri

  2. Direkt mesajlara okuma/yazma izni verilmiş bir Twitter uygulaması

  3. Twitter uygulaması açabilmek için telefon numarası kayıtlı bir Twitter hesabı

  4. Yukarıdaki ilk 2 maddede gerekli Twitter uygulamasını nasıl oluşturabileceğimizi Twitter API Key ve Token Alma başlıklı yazımda anlatmıştım.
AYARLAR

Uygulamaya giriş yapabilmek için yukarıda gereksinimler başlığı altında belirtilen Twitter uygulaması kimlik bilgilerini girmeniz gerekir. Bunlar ConsumerKeyConsumerSecretAccessTokenAccessTokenSecret değerleridir.

ayarlar.png?w=592

Açılışta akışı otomatik olarak başlat: DM Araçları açıldığında otomatik olarak akışı başlatmak için bu seçeneği işaretleyin.

Akış durduğunda akışı yeniden başlat: İnternet bağlantınız kesildiğinde ya da başka bir sebepten Twitter ile bağlantı kesildiğinde otomatik olarak tekrar bağlanmak için bu seçeneği işaretleyin

Yeni takipçilere ayarlanan mesajlardan rastgele birini gönder: Yeni biri sizi takibe başladığında otomatik olarak hoş geldin mesajı göndermek için bu seçeneği işaretleyin.

Akış başlatıldığında son mesajları kontrol et: DM Araçları kapalı kalmışsa o süre içerisinde gönderilen mesajları kontrol etmek için bu seçeneği işaretleyin. Sadece son 100 mesajı kontrol eder ve daha önce cevaplanmamış olan varsa cevaplar.

Simge durumuna alındığında sistem tepsisine at: Uygulamanın görev çubuğunda yer kaplamasını istemiyorsanız arka planda çalışırken simgeyi görev çubuğundan gizlemek için bu ayar seçin. Sistem tepsisindeki DM Araçları ikonuna çift tıklayarak ya da ters tıklayıp Göster‘i seçerek tekrar büyütebilirsiniz.

Bilgisayar açıldığında DM Araçları’nı başlat: Bu seçenek özellikle uygulamayı sunucu bilgisayarda çalıştırıyorsanız sunucu herhangi bir nedenden yeniden başladığında otomatik olarak DM Araçları’nı başlatmak için kullanılabilir. Özellikle Açılışta akışı otomatik olarak başlat ayarı ile birlikte kullanılırsa etkili olur.


Ek Dosyalar
.rar   DM-Araçları-Kur-1.0.1.0.rar (Dosya Boyutu: 742.63 KB / İndirme Sayısı: 0)
Teşekkür tarafından verilen:


Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018