WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Trafik

2 Yorum   382 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

Merhaba arkadaşlar,

Trafik, websiteleri için damarda akan kan gibidir. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de trafiğe ihtiyacımız vardır. Yani ziyaretçiye, yani müşteriye. Trafik çekmenin çok çeşitli yolları vardır. Bedavasından pahalısına kadar her türlü trafiği sitelerinize yönlendirebilirsiniz. Ancak burada en önemli püf noktası "odaklı trafik" çekmektir.

Odaklı Trafik Nedir?

Kullanıcılar internet üzerinden bir çok şeyi ararlar. Peki bunları nerede ararlar? Genelde arama motorlarından arama yaparlar. 2018 itibariyle arama motorları üzerinden aranma %87 civarına düşmüştür (2017de bu rakam %93 tü). Sosyal medya üzerinden aramalar, referans linkleriyle aramalar ve reklamlar üzerinden aramalar. Sosyal medya üzerinden aramalar %6-7, referanslar %4-5 ve reklamlar vasıtasıyla aramalar %3-4 civarındadır. Göreceğiniz üzere en çok arama motorlarından trafik çekilmektedir. Odaklı trafik, kullanıcının arama kutucuğuna ne aradığını yazmasıyla veya şimdilerde popüler olan voice ile arama üzerinden başlar. Arama motorları, kullanıcının ne aradığını anlamaya başlamasıyla sonuçları kullanıcının karşısına getirir. Eğer sizin websiteniz o aramalar içerisinde yer alıyorsa buradan sitenize trafiği almış olursunuz. İşte buna odaklı trafik denir. Çünkü siz kullanıcının aramasıyla birlikte ne aradığının sonucu olan bir websitesinin tam eşlemesine dahil olmuşsunuzdur. Kullanıcının aradığı tam da sizin sitenizde yer almaktadır ve arama motorları sizi kullanıcının karşısına çıkartırlar.

Odaklı Trafiğin Önemi

Odaklı trafik, ziyaretçinizin sitenizde ne aradığını bulması açısından heyecanlı bir kullanıcı deneyimine tabi tutulur. Bu deneyim arama motorları tarafından da takip edilerek, kullanıcının hangi sayfayı ne kadar sürede okuduğu, o sayfada ne kadar kaldığı, sayfalar arasında geçiş yapıp yapmadığı, form kaydı yapılıp yapılmadığı, reklamlara tıklanıp tıklanmadığı, sipariş verilip verilmediği gibi bir çok etkeni içerisinde barındırarak sıralamanızda ciddi etkilerde bulunurlar. Buna göre arama motorları sizi daha üst seviyeye taşır veya düşürürler. Bir sonraki ziyaretçinin arama sonuçlarından daha memnun olması için arama motorları bunları saliseler içerisinde yaparlar.

SEO en ucuz odaklı trafik yöntemidir. SEO diğer trafik yollarına göre en uygun ve en odaklı trafiği sitenize çekmenizde size inanılmaz güzellikler sunar. Eğer siteniz profesyonelce hazırlanmış, kullanıcı deneyimine uygun bir halde sunuma çıkmışsa, yani misafirinizi en güzel şekilde ağırlıyorsanız hem misafiriniz olan ziyaretçiler size para kazandırırlar hem de arama motorları size yüksek sıralama vererek daha çok misafir ağırlamanıza olanak sağlar.

Sosyal medya trafiğinin önemi:

Websitenizin tanıtımını sosyal medya platformlarında tanıtarak sitenize odaklı ziyaretçi çekmenize yardımcı olursunuz. Gittikçe büyüyen sosyal medya trafiği belki de bir kaç yıl içerisinde arama motorlarıyla yarışır duruma gelebilirler. Mesela şu an instagram bu konuda oldukça etkili.

Reklam Trafiği :

Reklam trafiği bu işin jetle yapılması demektir. Maliyeti de geri dönüşümü de yüksektir. İyi şekilde optimize edilmiş bir reklam metni ve kelimeleri size maliyeti azaltmada ve daha yüksek geri dönüşüm getirmede yardımcı olacaktır. En kaliteli ama pahalı olan platform hepinizin bildiği üzere Google Adwords Reklamcılık Ağı'dır. Bing, yahoo, Facebook reklamları vb reklam platformlarında hem arama hem de içerik reklamları vererek sitenize odaklı trafik çekebilirsiniz.

Websitesine trafik çekmekle ilgili onlarca, yüzlerce yöntem ve taktik vardır. Dilerseniz Turbo Affiliate Kursu' na katılarak bu işi temelinden zirvesine kadar öğrenebilir ve internetten para kazanmaya kısa sürede başlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili olanlar ve merak edenler pm yoluyla bana ulaşabilirler. Umarım faydalı olmuşuzdur.
Teşekkür tarafından verilen:

[-]
İzin yok
Üye olmadan yorumları okuyamazsınız. Forumdan yararlanabilmek için üye olun..Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018