WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ticaretinizi Arttıracak İpuçları

0 Yorum   304 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

1- Ticaret İlanlarınızda Detayları Belirtin

Açtığınız ticaret ilanlarında sattığınız ürün veya hizmeti detaylıca anlatmanız çok önemli. Hatta çeşitli analizler ve resimler ile mutlaka ticaret ilanınızı zenginleştirin. Alım yapacak insanlar ilanıza girdiğinde akıllarındaki tüm soruları cevaplamış olmalı. Bu sayede ilanınıza giren potansiyel müşteriyi kaçırmaz ve satış yapabilirsiniz. Aksi taktirde müşteriniz ilanınızdan çıkacak ve diğer ilanlara bakacaktır.


2- İlanınıza Olumlu/Olumsuz Yorum Yazan Tüm Müşterileriniz İle İlgilenin

İlanınıza yorum yazıp soru soran tüm müşterileriniz ile ilgilenin, sorularına cevap verin. Müşteriler ilgi ve alakayı sever. Eğer müşterinize geç cevap verir veya sorusuna yanıt vermezseniz başka birini tercih edecektir.

Ayrıca ilanınıza olumsuz yorum yapan kişilere güzel bir dille yardımcı olmaya çalışın. Bu karşı tarafı yumuşatacak ve hatta sizi tercih etmesini sağlayacaktır. Unutmayın. Müşteri her zaman haklıdır.

Bir çok kişi olumsuz yapılan yorumları "ilanımı baltalıyor" adı altında rapor etmekte ve silinmesini istemektedir. Politikalarımıza göre biz hakaret içermeyen tüm görüşlere ve yorumlara izin vermekteyiz. Bu tarz yorumları silmiyoruz, insanların düşüncelerine saygı gösteriyoruz. Bu yüzden gelen olumsuz yorumları rapor etmek yerine uygun bir dille cevaplamayı seçin. Gerçek anlamda ticaret yapmak bunu gerektirir.

3- İlanınıza Kaliteli Bir "İlan Resmi" Ekleyin

Satış ilanlarınıza sattığınız ürün veya hizmeti en iyi şekilde anlatacak kaliteli bir ilan resmi ekleyin. İnsanların büyük bir çoğunluğunun görsel hafızası sözel hafızasından daha kuvvetlidir. Bu yüzden insanlar ilanınızı eklediğiniz ilan resmi ile hatırlayacak ve ileride bir daha sizden alım yapmak istiyorsa ilanınızı diğer ilanlara göre çok daha rahat bulabilecektir.
Yine ilan resimlerinin kalitesi sizin işinize verdiğiniz özeni de birebir olarak yansıtmaktadır. Sağdan soldan bulunmuş bir resim ile oluşturulan ilan fazlasıyla özensiz ve kalitesiz görünecektir. Müşteriler bu özensizliği direkt olarak yaptığınız iş ile bağdaştıracak ve ilanınızı ziyaret etmeyeceklerdir.

Aynı şekilde resimsiz ilanlar da direkt güven kaybına sebebiyet verecek ve iş alımınızı zorlaştıracaktır.
Bu yüzden satış veya hizmet ilanlarınıza mutlaka kaliteli bir ilan resmi ayarlayıp ekleyin. Bu ilan resmi sadece size özel olsun ve sizi hatırlatsın. İlan resminizde maksimum kaliteyi yakalamak için Photoshop veya Fireworks gibi profesyonel resim editörleri kullanabilirsiniz. İlan resmi boyutu ise tam olarak 100x75px'dir. Bu boyuttan bir resim ekleyerek kalitenin bozulmamasını sağlayabilirsiniz.

4- Alım ve İş Veren Kategorilerini Takip Edin, Abone Olun!

Yaptığınız iş ile alakalı alım ve iş veren kategorilerini sürekli olarak takip edin ve mutlaka abone olun.
Örneğin "backlink paketi" satışı yapıyorsanız "backlink paketi alımı" bölümünü sürekli takip altına alın. Paket almak isteyen insanlar bu bölüme alım ilanları açacaklardır. Bu bölümü yer imlelerinize ekleyip sık sık takip etmekte büyük fayda var.

Ayrıca bu bölümlere abone olabilir ve günlük/haftalık olarak yeni yorumlardan haberdar olabilirsiniz. Bunun için ilgili konunuza girip en üst kısımdaki "Konuyu Takip Et" bağlantısına tıklamanız yeterli.

konu.png


5- Alışveriş Sonrası Ticaret Puanı Kullanın ve İsteyin

Ticaret yapıldıktan sonra mutlaka karşı taraftan size ticaret puanı kullanmasını isteyin. Müşteriler aynı sektörde ticaret puanı daha yüksek kişileri tercih edecekler ve daha güvenilir bulacaklardır.

Yine siz de müşterinize ticaretiniz ile alakalı olumlu bir ticaret puanı verin. Müşterinizin arkadaşları sizin kullandığınız ticaret puanından sizi bulacaklar ve tercih edeceklerdir.

6- İmza Alanınızı İyi Değerlendirin

WMasterlar'daki imza alananızın forum içerisinde attığınız tüm mesajlarda görüntülenmesi için VIP Üyesi olmalısınız VIP Üye olduğunuzu varsayarak, Bu alanı iyi bir şekilde değerlendirerek binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.
Sattığınız ürün veya hizmet hakkında imzanızda insanlara bilgi verebilir ve reklamınızı yapabilirsiniz.
Ayrıca VIP Üyelik imzanıza 728x90 boyutlarında banner dahi ekleyebilirsiniz.
Binlerce mesajı olan bir kullanıcı Wmasterlar'daki binlerce sayfada reklamını yapacak, link alacaktır.

7- Yardım Konularına Aktif Olarak Katılım Sağlayın

Özellikle sektörünüz ile alakalı olmak üzere forumda açılan yardım konularına aktif olarak katılım sağlamanız ticaretinizi büyük oranda arttıracaktır.
İnsanlar sektöründe bilgi sahibi olan kişileri tercih eder ve iş verirler. O sektörde bilgi sahibi olduğunuzu da en iyi yazdığınız mesajlardan anlayacaklardır.
Ayrıca imzanıza ekleyeceğiniz ticaret ilanlarınız ile insanların direkt size ulaşmasını sağlayın Yine profil sayfanıza da mutlaka tüm ticaret ilanlarınızı ekleyin.
Teşekkür tarafından verilen:


Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018