WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Suya düşen telefonunuzu nasıl kurtarırsınız?

0 Yorum   268 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

Suya Düşen Telefona Yapmamanız Gerekenler
Suya düşen telefonu kesinlikle çok sarsmamalı ve çok hareket ettirmemelisiniz. Eğer bunu yapmazsanız su telefonun içindeki önemli parçalara zarar verebilir. Bu yüzden öncelikle sakin olmalısınız.

  • Telefonunuzu açmamalısınız. Ayrıca fişe takmamalısınız.

  • Telefonunuzun hiçbir tuşuna basmamalısınız. Su daha derine kaçabilir.

  • Telefonunuzu saç kurutma makinesi gibi makinelerle kurutmaya çalışmamalısınız. Bu da suyu daha derine itebilir.

  • Telefonu sıcağa maruz bırakmamalısınız. Bu telefona zarar verebilir. Daha fazla zarar istemezsiniz.
Suya Düşen Telefona Yapmanız Gerekenler
Öncelikle telefonunuzu sudan çıkarın. Telefon suyun içinde ne kadar fazla durursa o kadar zarar görür. Telefon tuvalete düşmüş olsa bile oradan onu hemen çıkarmalısınız.
Telefonu sudan çıkardıktan sonra onu hemen kapatın. Ayrıca çıkarılabiliyorsa bataryasını da hemen çıkarın. Sonra onu kâğıt havlunun üstüne bırakın.
Sonra cihazın çıkarılabilen parçalarını çıkarın. Yani bataryasını, SD kartını, SIM kartını ve benzeri çıkarılabilen parçalarını çıkarın ve yine kâğıt havlunun üstünde kurumaya bırakın. Eğer telefondan anlayan biriyseniz telefonu sökerek içindeki parçaları çıkarabilirsiniz. Ancak bunun için ne yaptığınızdan emin olmanız ve yaptığınız işlemin cihazı garanti kapsamından çıkarmadığını bilmeniz gerekiyor.
Telefonun çıkarabildiğiniz parçalarını çıkardıktan sonra bu parçaları tamamen kurutun. Telefonun gövdesinden suyu arındırmak için ise önerebileceğimiz yöntem elektrikli süpürge olacak. Bunu önermemizin nedeni bu makinenin suyu çekebilmesi. Yani suyu cihazdan uzaklaştırması. Ancak bunu yaparken telefonun hareket etmesini engellemelisiniz.
Suya Düşen Telefonunuzu Nasıl Kurutacaksınız?
Suya düşen telefonunuzu kurutmak için aklınıza gelen ilk yöntem pirinç olabilir. Telefonunuzu pirinç çuvalının içine koyarsınız ve iki gün beklersiniz. Bu yöntem genellikle işe yarar.
suya-dusen-telefon-pirinc.jpg
Bunu yapmak isterseniz telefonunuzu en az iki gün bekletin. Pirinç havadaki nemi aldığı gibi telefonunuzdaki nemi de alır. Ancak biz size iki farklı seçenek daha sunacağız.
Silika Jel Paketleri
Pirinç gibi nemi çeken silika jel paketlerini genellikle ayakkabı kutularının ve çantaların içinde görürsünüz. Bunlar da pirinç gibi nemi çekme özelliğine sahipler.
suya-dusen-telefon-silika-jel.jpg
Ancak bunları kesinlikle yememelisiniz. Mağazalarda ve elektronik mağazalarında bulunabilen bu paketleri telefonunuzun nemini almak için kullanabilirsiniz.
Islak Telefon Kurtarma Kitleri
Pirinçten ve silika jel paketlerinden çok daha etkili olan bir yöntem de ıslak telefon kurtarma kitlerini kullanmak. Bunlar Wet Phone Rescue Pouch adıyla biliniyor. Birkaç markanın ürün şeklinde sunduğu bu paketlerin diğer yöntemlerden kat be kat etkili olduğu söyleniyor.
suya-dusen-telefon-kurtarma-kiti.jpg
Bu yöntemleri denedikten sonra telefonunuzu açmayı deneyebilirsiniz. Telefonunuz açılırsa cihazın mikrofonunu ve hoparlörünü mutlaka test edin. Eğer ters giden bir şeyler varsa cihazınızı bir uzmana gösterin ya da onunla vedalaşın ve kendinize yeni bir telefon alın.
Teşekkür tarafından verilen:


Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018