WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Site Hızı

0 Yorum   374 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

Merhaba arkadaşlar,

Websitenizin hızı, kullanıcıya ne kadar hızlı bir deneyim sunmak istediğinizi ortaya koyan önemli ve büyük bir ayrıcalıktır. Websitenizin açılış hızını etkileyen onlarca faktör vardır. 

Affiliate Marketing ile ilgilenen birisinin websitesi hızının yüksek olması gerekmektedir. Kullanıcılar 3 saniyeden daha fazla yüklenen websitelerinden %97 oranında çıkış yapmaktadırlar. Bu nedenle ne kadar kaliteli bir site yaparsanız yapın, kullanıcı onu hızlı bir şekilde görüntüleyemiyorsa, yaptığınız çalışmaların hiç bir anlamı olmayacaktır.

Son birkaç yıl içerisinde AMP (Accelerated Mobile Page) hızlandırılmış mobil sayfa deneyimi oldukça revaçta. Ancak tam anlamıyla oturmuş durumda değil. Hem wordpress kurucuları hem de google adsense üzerinden para kazananlar için tam geliştirilebilmiş bir yazılım değil. Ayrıca mobilden giriş her ne kadar yükseliş trendinde gözükse de halen masaüstü bilgisayarlardan internete erişenler bu kitle içerisinde %30 luk bir hacme sahip. Elbette bu gelişmeler belki bir yıl sonra tam anlamıyla yerine oturacaktır.  O zaman gelene kadar bizler hem masaüstü hem de mobil destekleyen temalar seçmeli veya kendi yazılımımızı kendimizi yapmalıyız.

Hosting seçimi konusunda da belirttiğim üzere kaliteli hosting hızla alakalı bir çok avantaj sunar. Bunun dışında .htaccess dosyanızı düzenleyebilir, cloudflare kullanabilir, CDN ekleyebilir ve site hızınızı %90 ların üzerine çıkarabilirsiniz. Bu seviyeye gelen bir websitesinin gelir getirmemesi için hiç bir sebep yoktur.

Websiteniz hızlı açılırsa Google ve diğer arama motorları sitenizi daha çabuk tarar ve daha yüksek sıralama alırsınız. Yüksek sıralamanın avantajları elbette daha çok ziyaretçi, reklam gösterimi ve tıklaması, form kaydı ve satın alma gibi gelirlerinizin artması demektir. Zincirleme olarak hepsi birbirini tetikler. Bu nedenle websitesi hızı oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Umarım faydalı olmuşumdur.

Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgiye sahip olmak için pm yoluyla bana ulaşabilirsiniz.

------------------------------------------


İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Hz. Muhammed (s.a.v)
Teşekkür tarafından verilen: w.Co


Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018