WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Opencart beyaz sayfa hatası çözümü

1 Yorum   545 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

1.) İlk önce taşıyacak olduğumuz sitemizin ftpde bulunan tüm dosyalarını yedekleyelim.

2.) Hostinginizin Phpmyadmin sunucunuza bağlanıp veritabanınızı yedekleyiniz.

3.) Yedeklemiş olduğunuz ftpdeki dosyalarınızı yeni almış olduğunuz hostinginizin ftp sine yükleyiniz.

4.) Ana dizindeki config.php dosyasını açıp içeriğini siliniz. Daha sonra kullanmış olduğunuz opencartın hangi versiyonuysa o versiyona ait install klasörünüde yeni aldığınız hostingin ftp sine yükleyiniz.

5.)Yeni hostinginizin phpmyadmin suncusuna bağlanıp veritabanı oluşturup ayarlarını yapınız ( kullanıcı adı şifre veritabanı ismi ).

6.) Sitenizin ismini yazıp kuruluma geçiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra yeni hostingiznizin size sağlamış doluğu phpmyadmin suncusuna girip kurulumu yapmış olduğunuz veritabanızına giriş yapıp eklenen tabloları tümünü seçip kaldır seçeneğine tıklayıp yüklenen tabloları kaldırınız.

7.) Tabloları kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra içeri aktar kısmından yedeklemiş olduğunuz veritabanınızı seçip yüklenmesini bekleyiniz.

8.) Yükleme bittikten sonra siteniz sorunsuz çalılaşacaktır

Yükleme sonrası yaşanabilecek Olası sorunlar

1.) Store id hatası: Bu hata genellikle kurulumda girilen veritabanı ön ekiyle yüklenen veritabanının ön eklerinin farklı olmasından ve bundan dolayı ilgili alanı veritabanını bulamadığından dolayı vermektedir. Çözümü ise yedeklemiş olduğunuz veritabanındaki öneki değiştirmek yada o veritabanındaki ön ekiyle kurulumu yapmak.

2.) Seo linkim var ama tıklayınca 404 hatası veriyor : Bu sorun ise htaccess ile alakaılıdır rewritebase/ sağtarafında yani tesr slaştan sonra ibare varsa bu ya alt domain name yada klasöre git manasına geldiğinden ilgili alanı ana sitenizde bulamadığından vermektedir. Çözümü ise sağtaraftaki yani ters slaştan sonraki kısmı silmektir.
Teşekkür tarafından verilen: PANORAMA

[-]
İzin yok
Üye olmadan yorumları okuyamazsınız. Forumdan yararlanabilmek için üye olun..Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018