WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Microsoft Edge Detaylı İnceleme

0 Yorum   290 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

Microsoft'un yeni tarayıcısı olan Microsoft Edge'in ön incelemesi yapıldı. Microsoft, bu tarayıcı ile birlikte yepyeni bir platform oluşturmuş.


Windows 10 ile ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi, Internet Explorer’ın yerini alacak olan Project Spartan’dı. Fakat gelen yeni bir haber, hepimizi ters köşeye yatırdı. Microsoft'un yeni tarayıcısının adı Spartan değil, Microsoft Edge olacak.

Microsoft, Edge için küçük bir intro videosu hazırlamıştı. 

Edge, Microsoft’un genel olarak uluslararası stratejisinin en büyük örneklerinden bir tanesi. Önemli özelliklerin gömülü olduğu Edge, Microsoft’un yaptığı çoğu çalışmanın izlerini taşıyor. Fakat Edge'i diğer çalışmalardan ayıran bir özellik varsa o da minimalist olmasıdır. Arayüz, yeterince temiz ve kontrolü oldukça rahat.

2(98).jpg

Windows 10 ile birlikte gelen bir çok özelliği Edge’in üzerinden kullanabiliyor olmamız, bu tarayıcıyı farklı bir platform haline dönüştürmüş.

The Next Web’in konferanstaki basın odasında bulunan bir bilgisayarı alarak yaptığı incelemede, tarayıcıyı çözmeleri çok fazla uzun sürmemiş. Kontrol sekmelerin çoğunluğu aynı Chrome’da olduğu gibi sağ üst köşede bulunuyor. Sayfayı favorilere almak için yıldız işaretine tıklamanız yeterli. Ayrıca Safari’de bulunan okuma listesinin bir benzeri de Microsoft Edge’te bulunuyor.

[img=728x0]http://cdn.webtekno.com/custom/images/3(24).png[/img]

Okuma listesinin tasarımı oldukça hoş. Sayfanın istediğin yerine giderek okumak istediğiniz bölümü seçtikten sonra, okuma simgesini seçerek okuyucuyu açabiliyorsunuz. Sade bir görünüme sahip olan bu okuyucunun arkaplanını da isterseniz değiştirebilirsiniz. 

Mürekkep özelliği ise bulunduğunuz sayfada çizim yapmanızı sağlıyor. Özellikle Microsoft Surface gibi cihazlarda çok işe yarayan özellik parmağınızı kalem gibi kullanmanıza olanak sağlıyor.

4(46).jpg

Cortana, kişisel asistan olarak sorularınaza cevaplar verebiliyor. Çeşitli ayarlar yapılarak, Cortana üzerinde bazı basit değişiklikler yapabiliyorsunuz. 6(20).jpg Örneğin sesli cevaplar vermesine izin verebiyorsunuz ya da bu özelliği kapatabiliyorsunuz. Bing, Cortana ile birlikte geri dönüş yapıyor ve ister klavye ile ister ses kontrolü ile arama yapabiliyor.

Microsoft Edge, Windows 10 ile birlikte yayınlanacak, Windows 10 olmadığı sürece çalışmayacak ve Windows’un eski versiyonlarında da kullanılmayacak. Microsoft şimdilik Mac OS X’te çalışıp çalışmayacağına dair bir bilgilendirme yapmadı.

Windows 10 bu yaz resmi olarak yayınlanacak ve Windows 7, 8 ve 8.1 kullanan herkes için bedava olarak yüklenebilecek. Microsoft’un bu yayınlamış olduğu tarayıcının en büyük nedenlerinden biri ise Windows 10 kullanımını hızlı bir şekilde arttırmak istiyor olması.


Kaynak: TheNextWeb
Teşekkür tarafından verilen:


Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018