WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

FacePause: Ekrana Bakmayı Bıraktığınızda YouTube Videolarını Durduran Chrome Eklentis

0 Yorum   275 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

Bundan 20 sene evvel insanların 2018’de etrafta sinekler gibi uçuşan arabaları görmeyi hayal ettiğini biliyorum. Umudunuzu kaybetmeyin, fakat şimdilik ekrana bakmayı bıraktığınızda YouTube videosunu durdurmaya yardımcı olan FacePause eklentisiyle idare etmeye mahkumuz. 

Mattias Hemmingsson adında işsiz bir Chrome gelişticisi arkadaşımız sayesinde artık bilgisayarın ekranına bakmadığınızda YouTube’daki önemli saniyeleri kaçırmayacağız. Birinin odanızdaki bir şeye hallenmesi, dikkatinizi dağıtması veya size seslenmesi durumunda kaçırdığınız yeri geri sarmaktan kurtulmak istiyorsanız belki FacePause eklentisi kullanışlı olabilir.

r1dQZB.png


FacePause eklentisi nasıl çalışıyor?

Eklenti, Google’ın Google Chrome 56 sürümüyle birlikte kullanıma sunulan FaceDetector API’si yardımıyla çalışıyor. Fotoğraflarda yer alan insanların suretini tanımaya yardımcı olan FaceDetector API’yi böyle bir amaç için kullanmanın gerçek bir inovasyon gücü gerektirdiğine şüphe yok.

Eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra Chrome’un experimental features flag’ini aktif hale getirmeniz gerekiyor (chrome:/flags#enable-experimental-web-platform-features). Ardından bir YouTube videosunu açtığınızda sağ köşedeki pencere yardımıyla web kameranız açılıp yüzünüzü tarıyor. API yüzünüzü tanımayı bıraktığı anda otomatik olarak YouTube videosunu duraklatıyor.

Her ne kadar YouTube tiryakilerinin iş yükünü azaltacak bir eklenti olsa da web kameranızın açık olması insanda hafiften bir kıllanma dürtüsü ateşlemiyor desem yalan olur. Eklentiyi bilgisayarınızda kullanmayı düşünmüyor olsanız yukarıdaki videodan nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz. Eklentiyi Chrome mağazasından ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.
Teşekkür tarafından verilen:


Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018