WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Egzotik Garden - Bir Başka Dünya

2 Yorum   44 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

EgzotikGarden.com koleksiyonluk kaktüs üretimine başladığı 2011 yılından bu güne üretim tesisinin geliştirilmesi, kendi bünyesinde kurduğu organik gübre tesisi ve gübre sektöründeki payını büyütmek için satın aldığı naturelfertilizer.info ile de sektörde her geçen gün daha büyü piyasa payına sahip olmaktadır. Koleksiyonluk kaktüs pazarında Asya ve Avrupa'da piyasayı ele geçiren Egzotik Garden "Bir başka dünya" sloganı ile üretimini yaptığı kaktüs serileri ile gönülleri fethetmeye devam etmektedir.

Egzotik Garden Astrophytum kaktüs ve Gymnocalycium kaktüs modellerinin Türkiye'de ilk ve tek üreticisidir
En çok koleksiyonluk Astro modeller şu şekilde sıralanabilir.
Astrophytum myriostigma (Astrophytum Papaz Takkesi), Astrophytum asterias, Astrophytum ornatum (Yıldız Kaktüsü), Astrophytum caput medusae, Astrophytum coahuilense

Diğer bir koleksiyonluk kaktüs olan Gymnocalycium modellerin bir çok modeli Wikipedia kaynaklaına geçmiş olup bu konuda otoriteler tarafından büyük bir başarı olarak kabul edilmektedir. Gymnocalycium mihanovichii Bir Kaç farklı Gymnocalycium cinsinin çapraz eşleştirilmesinden ortaya çıkmıştır. En popüler renkleri, tamamen kırmızı, turuncu veya sarı deri renklenmesine neden olan klorofil içermeyen çeşitli değişim geçirmiş renklerdir. Bu değişim geçirmiş türleri sıklıkla hylocereus kaktüsü üzerine aşılanır ve birleşik bitkiye "Ay Kaktüsü" denir.

Gymnocalycium spegazzinii, Arjantin ve Bolivya'dan gelen anaçlar Tayvan ve Malezya'da koleksiyonerler tarafından bir kaç farklı koleksiyonluk Gymnocalycium türü ile çapraz eşleştirilmesi neticesinde Gymnocalycium spegazzinii türü ortaya çıkmıştır. Gymnocalycium bruchii Malezya kökenli olup, gelişimini Asya ve özelikle Tayvan'da tamamlamıştır.Güçlü ve ilgi çeken koleksiyonluk Gymnocalycium türüdür. Gymnocalycium saglionis, Neredeyse bütün dünyada çok yaygın küresel bir kaktüs türüdür. Kaktüslerin en yaygın doğal yaşam alanları bol sıcak ve nem direk güneşi görmesi halinde renk değişimi gözlenmektedir.Siz yinede direk güneşten uzak tutun bol ışık alan havadar bir alanda büyütün. Bol geçirgen, kumlu topraklarda çok daha hızlı gelişim sağlar.

Lütfen unutmayın Egzotik Garden Astrophytum kaktüs ve Gymnocalycium kaktüs modellerinin Türkiyede ilk ve tek üreticisidir
Astrophytum myriostigma, Astrophytum asterias, Astrophytum ornatum,
Astrophytum caput medusae, Astrophytum coahuilense 

wmasterlar forum ekibine bu imkanı sunduğu için tüm ekibimiz adına teşekkür ederiz.

kaktüs koleksiyon sitesi : https://egzotikgarden.com/


Ek Dosyalar
.png   logo.png (Dosya Boyutu: 38.23 KB / İndirme Sayısı: 0)
Teşekkür tarafından verilen:

[-]
İzin yok
Üye olmadan yorumları okuyamazsınız. Forumdan yararlanabilmek için üye olun..Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018