WMASTERLAR
1 FORUM araçlar diğer
+ Üye Ol Giriş Yap


[-]
Duyuru

WMasterlar - Türkiye'nin en hızlı gelişen ve geliştiren webmaster portalına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçimiz, forumumuzdan en iyi ve en hızlı şekilde faydalanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Sitemize üyelikler ücretsizdir. Üye olmadan önce mutlaka Forum Kurallarını okuyunuz. Zaten kayıtlı bir üye iseniz sağ üst köşeden giriş yapabilirsiniz.


Sponsor Reklam
YENİ FORUM SİTEMİZ AÇILMIŞTIR YAKINDA BU SİSTEM KAPANACAKTIR YENİ SİSTEMDEN DEVAM EDİLECEKTİR DUYURULUR. YENİ SİSTEME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Chrome SSL Kullanmayan Siteleri "Güvenilir Değil" Olarak İşaretleyecek!

0 Yorum   261 Görüntüleme  
Sosyal Ağlarda Paylaş


#1
Exclamation 
Sponsor Reklam
Sınırsız renk ve yeni nesil PDO sistemli full responsive kurumsal firma yazılımı..

GDy7EV.png

Google, SSL’i bir sıralama faktörü olarak 2014 yılında bağrına basmıştı. Yine de SSL’in ekstradan bir masraf ve uğraş olması nedeniyle, internet sitesi sahipleri SSL konusunda çekimser kalmıştı. Özellikle SSL’i olan sitelerin SEO rekabetinde ciddi avantajı olmadığı da fark edilince, SSL’in geçer akçe kabul edilmesi zorlaşmıştı. Google ise karşı atak olarak Şubat 2018’de “güvenli internet deneyimi” başlığı adı altında tüm sitelerde SSL görmek istediğini ve Temmuz’dan itibaren SSL kullanmayan siteleri kendi internet tarayıcısında “Güvenilir değil” olarak işaretleneceğini belirtmişti.

Bilmeyenler için ufaktan değinmek gerekirse; SSL internet sitesinin HTTPS bağlantısını kullanmasını ve veri alışverişi sırasında bağlantılarının şifrelemesini sağlıyor. İstemci ve sunucu arasında güvenli bir köprü kuran SSL, internet korsanlarının gayesine ulaşmasını engellemek adına etkili bir adım.

StatCounter’ın verilerine göre Google Chrome, tüm internet kullanıcılarının yüzde 64’lük kesimini elinde tutuyor. Google Chrome’un dışındadaki internet tarayıcıları da SSL konusunda takıntılı. Mozilla Firefox, SSL kullanmayan sitelere karşı katı tavrını alan ilk internet tarayıcısı olarak biliniyor. Microsoft Edge ve Apple Safari ise şu an için sessizliğini koruyanlardan.

Uzun lafın kısası; SSL’e geçme konusunda bugüne kadar inatçı tavrınızı koruduysanız, bugün inadınızdan vazgeçmek isteyebilirsiniz. Aksi halde internet sitenize girdiğinde “Güvenilir deği” ibaresini gören kullanıcılar hemen sitenizi terk ederek Bounca Rate oranınızı karıştırabilir.

Siz SSL’e daha önceden geçmiş miydiniz? Yoksa son tarihi bekleyenlerden misiniz?
Teşekkür tarafından verilen:


Sponsor Reklam

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anasayfa İletişim Arşiv RSS

Bu site Erkan Yazılım © tarafından desteklenmektedir. 2007-2018